Automobilski brisači štite od raznih nepogoda
Automobili se sastoje od brojnih manjih i većih dijelova i sustava. Svaki taj dio na autu, kao i svaki sustav imaju svoju određenu funkciju, a svi zajedno funkcioniraju kako bi vozilo bilo prije svega sigurno, ali i udobno za vožnju. Razmišljate li o nekim manjim dijelovima, možda vam na pamet padnu i brisači za stakla automobila. Iako se možda čine kao nešto zanemarivo, oni su itekako važni za sigurnost vozača, ali i svih ostalih putnika.
Čiste stakla auta od raznih vremenskih nepogoda, najčešće kiše, ali ujedno će uspješno otkloniti i razne druge nečistoće koje se mogu pojaviti na staklu, primjerice razne insekte koji se zalijepe.
Kako rade automobilski brisači
Automobilski brisači sastoje se od tri glavna dijela:
- Pokretnih dijelova koji se pomiču po staklu
- Motora koji pokreće te pokretne dijelove
- Traka na pokretnim dijelovima koje čiste staklo
Trake koje su zaslužne za brisanje stakla mogu biti od gume, ali i od silikona. Ako se odlučite za one jeftinije varijante, tada ćete vjerojatno kupiti gumene trake, dok su silikonske nešto skuplje, ali su s druge strane izdržljivije pa će biti i dugotrajnije. Brisači za stakla automobila se najčešće pale i gase pomoću ručice koja se nalazi uz upravljač automobila.
Različite vrste brisača za staklo automobila
U trgovinama s opremom za automobile se danas može pronaći nekoliko vrsta brisača za stakla automobila, a glavne razlike među njima su u trakama koje kližu po površini stakla.
Kao što je već spomenuto, oni jeftiniji modeli imaju te trake od gume, dok oni nešto bolji imaju te trake od silikona.